Olala, de week is voorbij gevlogen, het is vrijdag en ik heb me niet aan de met mezelf gemaakte afspraak gehouden: een blogpost schrijven op maandag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Was te hoog gemikt zonder twijfel, but who cares. Ik ben er nu 😉
Zoals beloofd krijgen jullie vandaag het sluitstuk van ons vakantietje in Nederlands – Limburg: een hotelrecensie. Voor wie daar niet van houdt is dit het moment om leesvoer te gaan zoeken op een andere plek. Echter… Voor wie graag ideetjes opdoet voor een hotel niet al te ver weg: lees zeker verder!!
VAN DER VALK HOTEL KASTEEL BLOEMENDAL in VAALS. Dat was onze overnachtingsplek tijdens ons verblijf in Nederlands-Limburg.
Het kasteel Bloemendal is een prachtig landhuis gelegen in een dito park. Van zodra je het toegangshekken binnen rijdt, voel je je een beetje kasteelheer of -vrouw.


De geschiedenis van het kasteel begint bij de Akense lakenfabrikant Arnold von Clermont. Als hofleverancier van de Russische tsaar had Von Clermont het ver geschopt met zijn handel in lakens. Op 63-jarige leeftijd besloot hij zijn levensdroom te verwezenlijken. Tegenover zijn nieuwe weverij werd in 1791 de eerste steen gelegd van een vorstelijk buitenverblijf. Dit verblijf droeg de naam Schloss Blumenthal.

In november 1990 sloegen de gemeente Vaals, van der Valk, Provincie Limburg en de Rijksdienst voor Monumentenzorg de handen in elkaar. Het reeds geruime tijd leegstaande en in ernstig verval geraakte complex werd gerestaureerd en uitgebreid tot luxe hotel. Zo werd het oude Schloss Blumenthal in ere hersteld. Niet alleen het complex zelf is een bezienswaardigheid, ook de tuin ervan is een bezoek waard. (Tekst afkomstig van http://www.visitzuidlimburg.nl)
Er is veel parkeermogelijkheid, maar doordat het domein zo groot is, doet de parking op geen enkele manier afbreuk aan de grandeur. Een imposante met rode loper beklede trap leidt ons naar de ingang, waar in een grote stijlvol aangeklede hall de incheckbalie is gevestigd.


Inchecken kan makkelijk vanaf 48 u vooraf online. Maar het gaat ook snel aan de incheckbalie zelf. Nadat we elk een sleutelkaart voor de kamer kregen, konden we de bagage en de fiets wegzetten. Speciaal voor fietsen zijn er de ondergrondse gewelven van het kasteel. Veel veiliger dan daar kan je stalen ros niet staan denk ik.
Onze kamer lag op het gelijkvloers en had een klein tuintje waar je via de openslaande ramen kon komen. Prachtige kamer, met alles wat je maar kan wensen in een comfortabele hotelkamer: aparte WC, grote badkamer met regendouche en bad, heerlijke boxspringbedden van SWISSSENSE. Een zithoekje, en héél véél ruimte voor héél véél kleren. Niet dat we dat nodig hadden voor drie dagen, maar het is wel fijn om je spullen goed te kunnen opbergen.




Na onze wandelingen en fietstochten, gingen we twee keer dineren in het sublieme restaurant van het Hotel: restaurant Clermont. Wat we daar voor lekkers kregen voorgeschoteld streelde elke smaakpapil. VERRUKKELIJK. En dankzij de beschikbare arrangementen ook betaalbaar.


Het ontbijt is zoals bij elke VAN DER VALK vestiging waar ik al kwam overvloedig én lekker.
Ik geef jullie nog even een tour door de gangen van het chateau en door de heerlijke tuinen.










En met deze lofzang sluit ik (voorlopig) het hoofdstuk Nederlands-Limburg af. We’ll be back, er is zo veel moois te ontdekken!!!
Fijne vrijdag!!
Myriam
Mooi optrekje 🙂
Kan me voorstellen dat het fijn was daar even te zijn.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat was het absoluut
LikeLike
Ziet er intens mooi uit
Aum Shanti
LikeGeliked door 1 persoon
Is het ook
LikeGeliked door 1 persoon
Een koninklijk verblijf met de kwaliteiten die eigen zijn aan de keten. Mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
Heerlijk!!
LikeLike
Dat ziet er allemaal meer dan netjes uit…. de tijd dat de kasteeldames zich bijna nooit wasten is duidelijk voorbij 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Die tijd is definitief voorbij😉
LikeLike
leuk optrekje
maar niet voor 1 persoon ingericht
LikeGeliked door 1 persoon
Dat weet ik niet eigenlijk🤔
LikeGeliked door 1 persoon
ik als alleenstaande ben wezen kijken , wist het wel al van andere VdV , geen 1 persoonskamers en als je wilt boeken op een aanbieding , spring zodra je de 2 naar 1 pesoon zet de prijzen omhoog
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is zo jammer, terwijl er juist zoveel alleenstaande mensen zijn die ook leuke dingen willen ontdekken…
LikeGeliked door 1 persoon
er komen wat meer hotels die daar op inspelen , maar het is nog zoeken hoor
LikeGeliked door 1 persoon
Van Der Valk is altijd een goed idee! Wij gaan ook graag naar deze hotelketen.
LikeGeliked door 1 persoon
Een hotel om in mijn brein op te slaan.
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een pracht en praal. Hier zou ik mij ook een Kasteelvrouwe voelen!!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja het was echt mooi voor een keertje
LikeLike
Ziet er inderdaad wel heel prachtig uit zeg…. luxe
LikeGeliked door 1 persoon
Ziet er antrekkelijk uit. Luxueus. Iets voor een verwenarrangement.
LikeGeliked door 1 persoon
Niet voor alle weken idd maar voor een speciale gelegenheid
LikeLike
Bij Van der Valk is het altijd prettig logeren. Heel mooi hotel waar jullie zijn geweest!
LikeGeliked door 1 persoon
Heerlijk was het😊
LikeLike
Wauw, dat ziet er dik in orde uit!
LikeGeliked door 1 persoon
Dat was wel boffen voor de v.d. Valk keten dat ze zo’n bijzonder pand konden betrekken. Het is sowieso een prettige keten waar ik in het verleden nog wel eens ies aan had. Nu logeer ik niet zo snel meer in een hotel want 1. pers. kamers zijn relatief duur en meestal niet zo geweldig.
LikeGeliked door 1 persoon
Het lijkt me wel dat ik er kan wennen 😀
LikeGeliked door 1 persoon
Ik ook wel 😉
LikeGeliked door 1 persoon