Toen we ontwaakten halverwege de ochtend (shame on us…) stond de zon vrolijk te wezen aan de hemel. Wat een verschil met gisteren, toen het water de hele lamlendige dag lang met bakken tegelijk over ons heen werd gekapt. Wandelen zou kunnen vandaag, in de best mogelijke condities.
In een razend tempo (nou ja) werd er ontbeten, gedoucht en aangekleed zodat we rond half twaalf al in de auto zaten. Prestatie voor ons 😉
Jammer genoeg was de zon ondertussen wat vermoeid geraakt, en had ze besloten dat een middagdutje absoluut aan de orde was. Maar goed, we waren nu al zo ver, en regenen deed het niet.
We reden richting Flobecq, Vloesberg pour les Flamands, want volgens ROUTEN konden we hier flirten met de taalgrens, en en passant wat bos meepikken.
De auto werd geparkeerd aan herberg Ancien Belgique ofte Oud België, in betere tijden waarschijnlijk een druk gefrequenteerd etablissement, maar nu doods en treurig stil. Je zou denken dat we het ondertussen al gewoon zijn, maar het doet me toch iets. We vermanden ons, en begonnen aan de WEERWOLFWANDELING.

Een weerwolf hebben we niet gespot, tenzij weerwolven zich vermommen in modder? In dat geval hebben we er veel gezien. Dat hadden we natuurlijk kunnen weten na de regenval van gisteren hoor ik jullie zeggen. True that. Maar eerder hebben we ons nog nooit laten tegenhouden door wat modder, zelfs niet nadat we de kans kregen om na een glij/valpartij de bodem aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Vandaag hebben we echter onze limiet bereikt. Trop c’est trop en teveel is teveel. Er was enkel modder, en water. Mijn schoenen zijn waterdicht, maar het water liep er langs de bovenkant in, zo diep zakten we weg. Hier en daar moesten we ons vasthouden aan afsluitingen (gelukkig zonder elektriciteit op) wat tot hilarische taferelen moet geleid hebben.
Ik vergeet nog iets. Toen we de eerste modder achter de rug hadden, moesten we ook nog klimmen over een omgevallen boom, met verborgen tussen de takken…. prikkeldraad… Geef toe, survival was niet ver weg 🙂

Nadat we voor een soort meer kwamen te staan (lees overstroomd pad) besloten we terug te keren, en zéér tegen onze natuur in, langs de grote baan naar de auto te stappen. Ik was oprecht in shock door wat er zoal langs die Ronsensestraat (N48) terug te vinden is in de grachten. Blikjes, flesjes, pampers, verpakkkingen allerhande, een tablet zelfs… Degoutant, echt waar. Wie doet zoiets??? Hoe moeilijk kan het zijn om eigen afval mee te nemen tot je aan een vuilnisbak, desnoods je eigen vuilnisbak thuis, komt?
Vlak voor we aan de auto terug waren, begon het te regenen. Goed getimed dus.
Modder hebben we nu genoeg gehad, de volgende wandeling zal over verharde paden gaan.
Vergis je niet, we hebben genoten. Er was heel wat moois te zien, als we even konden opkijken van het pad tenminste 😉
14000 stappen op de teller, we zijn tevreden. Het heeft deugd gedaan. En we gaan terug als het water in de bodem is gesijpeld, waar het thuishoort 🙂
Keep it safe
Ik lees over niks anders dan modder de laatste dagen. Onze laatste wandeling was ook over verharde weg. Ik hou niet van dabben in de modder (of los zand).
Toch weer mooie foto’s gemaakt!
LikeGeliked door 1 persoon
Thx😊
LikeLike
Ondanks dat je de grond en/of modder goed in het oog moest houden heb je toch mooie foto’s kunnen nemen. Een survival leek het in ieder geval.
LikeGeliked door 1 persoon
Echt, was erg moeilijk stappen… maar toch deugddoend
LikeGeliked door 1 persoon
Mijn complimenten!
Een soort super-triathlon. 😏
LikeGeliked door 1 persoon
veel plezier met het proper maken van je schoenen……
LikeGeliked door 1 persoon
Dat wordt nog een uitdaging😊
LikeLike
Jammer van de modder, maar desalniettemin een heel mooie wandeling!
LikeGeliked door 1 persoon
Haha zo plezant in de modder 😉
LikeGeliked door 1 persoon
Jullie zijn wel doorzetters. Respect wat dat betreft.
Vooral die kapelletjes vind ik zo mooi daar bij jullie.
Hier in het noorden was glibberen er niet echt bij, de modder was goeddeels hard bevroren. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Dit is echt een modderfucker van een parcours. Geen medaille voor moed en zelfopoffering gekregen na dit gevecht tegen moeder natuur? 😉
LikeGeliked door 1 persoon
Zelf gebakken pannenkoeken thuis als treat😊
LikeLike
Ik heb al een paar weken geleden besloten om een tijd alleen nog wandelingen over verharde wegen te doen. Ik ben het zó beu, niet te doen.
Gisteren waren we vroeg weg (ha, ah ja 🙂 ) en we wandelden in het zonnetje ook in ijzige kou. Maar de zonsopgang was het zó waard.
Heel mooie omgeving daar hè, Flobecq. We hebben er ook al een paar keer gewandeld.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik heb aan je gedacht toen de zon verdween… had ik maar zoals Anne. Maar het lukt niet in de winter😔
LikeGeliked door 1 persoon
Met een wederhelft in huis die elke (week)dag om 5u begint te werken, hebben wij natuurlijk een totaal ander ritme.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, dat zal wel, ik sta in de week ook om tien na zes op maar wat ben ik blij dat dat in het weekend niet hoeft😊
LikeGeliked door 1 persoon
😀
Die verandering van ritme bekomt ons niet zo goed. Hoofdpijn, algemeen lamlendig en mottig gevoel, dus houden we het bij vroeg opstaan. Alleen staat mijn man in het weekend wat later op. Maar dat is nog steeds vroeg 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Je had je beter eens goed omgewenteld in dit gratis schoonheidsproduct!
Mooie wandeling weer, dat heel zeker.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik heb er aan gedacht… er stonden ook verschillende baden in de wei waar we konden in gaan zitten😁
LikeLike
Zo van die wandelingen zijn toch leuk. Je weet niet wat je tegenkomt en je moet door om je wandeling af te maken.
Aum Shanthi
LikeGeliked door 1 persoon
En dan toch doorlopen over modderpaden.
Ik deed het ook wel eens, geen waterdichte schoenen.
Misschien toch eens wandelschoenen aanschaffen, maar dat doe ik het liefst in een fysieke winkel.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik heb echte wandelbottines, waterdicht en al, maar als het water er langs de bovenkant, waar je je voeten insteekt, inloopt, tja….
LikeLike
Heel modderige paden overal rond tegenwoordig. Het moet heel erg geweest zijn als jullie al niet verder gingen en op je stappen terug kwamen. Mooie omgeving en veel te zien, herdoen in de zomer?
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, zeker weten xx
LikeGeliked door 1 persoon
Het lijkt me ongetwijfeld een heel mooi gebied voor een (avontuurlijke) wandeling. Ik geloof graag dat je er plezier aan beleefde. Misschien had een stel rubber laarzen wel een betere keuze geweest…. Hoe dan ook, ik werd nieuwsgierig van de foto’s en ga ooit wel eens in die streek op pad.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik kan niet goed stappen met rubber laarzen maar idd dat zou beter geweest zijn. Wel mooi idd😊
LikeLike
whahahahaha een heerlijke wandeling dus, jouw schoenen zagen er weer gezond uit in elk geval! Dank voor de lach, en de toch prachtige foto’s!
Van het afval… nou ja, dat snappen wij dus ook niet, wij nemen het altijd mee in de auto, komen we onderweg een vuilnisbak tegen, gaat het daarin, anders netjes tot thuis en daar in de bakken. Gescheiden ook nog!
X
LikeGeliked door 1 persoon
Tip: alleen de mooiweerwolfwandelingen doen. Van slechtweerwolfwandelingen krijg je vieze schoenen (maar wel mooie blogs).
LikeGeliked door 1 persoon
Hahahaha🤣🤣🤣
LikeLike
Oh, mijn reactie komt er niet door en nu ga ik in een stil hoekske even zitten wenen.
LikeGeliked door 1 persoon
Toch wel hoor, geen paniek😁
LikeLike
Het is inderdaad modderig onderweg… zo erg dat ik vandaag maar op de harde weg ben gebleven. Het wordt tijd dat het lente wordt en de zon gaat schijnen. Onderweg kwam ik een man tegen met een vuilniszak. Hij liep zijn wekelijkse rondje, en elke week haalt hij een volle zak op. Het is toch triest dat de mensen dat in de natuur achter laten.
LikeGeliked door 1 persoon
Jammer dat jullie geen weerwolf tegen zijn gekomen!
Je moet maar zo denken, er zijn genoeg mensen die heel wat geld betalen voor een modderbad en jullie kregen hem gratis en voor niets. 😉
LikeGeliked door 1 persoon
Voila, zo denk ik er ook over😊
LikeLike
Ik mijd momenteel ook bepaalde terreinen waarvan ik weet dat ze glibberig en modderig zijn. Maar toch een mooie tocht zo. Ja dat afval het erge van deze tijd, snap er niks van die mensen die dat zomaar droppen.
LikeGeliked door 1 persoon
Als stadswandelaar mijd ik modderige weken en paden als het even kan. Zonde van de schoenen. Maar daardoor op dit moment een gemiddelde van 5000 stappen per dag. De rondjes beperken zich omdat we domweg geen grote meutes tegen willen komen. Momenteel stroomt het weer van de regen…zal niet veel komen van dat lopen..
LikeGeliked door 1 persoon
Neen, het is treurig weer.. hopelijk komt de lente snel in het land
LikeLike
•Wat leuke plaatjes zijn het.
Prachtig gewoon.
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtige foto’s met een beeldend verhaal…ik heb genoten!
LikeGeliked door 1 persoon
Onze laatste wandeling was ook meer modder dan wat anders en op een gegeven moment hadden we het gehad. Wij wandelen nu ook zoveel mogelijk verharde wegen maar dat is niet zo leuk he.
LikeGeliked door 1 persoon
Neen, das niet hetzelfde😔
LikeLike
Wat zullen de wandelschoenen zwaar gewogen hebben door de modder.maar het was wel mooie wandeling
LikeGeliked door 1 persoon
Das waar het was de moeite
LikeLike