Het is alweer een hele tijd geleden sinds ik mijn laatste blogje schreef over onze fietsomzwervingen in september. Nu lijkt de tijd rijp om deze reeks verder te zetten. Wil je nog even nagenieten van onze eerste drie dagetappes? Dat kan hier, hier en ook hier. Reizen kan je toch niet, dus kan je even goed hier wat meelezen… 😉
Het weer was bij de start van deze vierde etappe anders dan de vorige dagen, frisser, regenachtiger ook. Om te fietsen is dit niet echt een probleem. We waren op alles voorbereid: sweaters, verschillende regenjassen, extra schoenen. Eens je begint te trappen zijn die extra laagjes zelfs niet nodig, en die dag konden we gewoon tussen de enkele druppels doorfietsen.
Onze tocht bracht ons onder andere langs Sint Truiden, wat voor mij een bijzondere ontdekking was. Alweer iets om toe te voegen aan het lijstje van te bezoeken steden in Belgie, in een postcorona leven weliswaar. Ook de wegen die ons eerst tot in Sint Truiden en later tot in Tongeren brachten waren bijzonder. Mooie omgeving, pittige heuveltjes, aangename afdalingen.
Sint Truiden Sint Truiden Sint Truiden Ik heb het aantal kapelletjes niet geteld dat we onderweg zijn tegengekomen….
Eén van de mooiste momenten vond ik het naderen van de stad Tongeren. We kwamen van een klein weggetje door de natuur en zagen in de verte Tongeren liggen en steeds dichterbij komen. Een aparte en mooie ervaring met de fiets.
En Tongeren zelf natuurlijk: een stad waar je makkelijk een aantal dagen kan doorbrengen, zeker als je van geschiedenis houdt. We’ll be back!!
Omwalling van de stad Begijnhof met prachtige oude lindeboom Lola was here Now you see him now you don’t
In Tongeren logeerden we in het EBURON hotel, what else? Ik was er in een vorig leven, maar eerlijk… deze keer was ik minder onder de indruk. Is het ten gevolge van corona dat het allemaal wat tegenviel? Dat kan natuurlijk. Het onthaal was net niet hartelijk genoeg, de kamer was net niet OK genoeg, het ontbijt viel ronduit tegen. Prijs kwaliteit niet overtuigd. Ik wil zeker terug naar Tongeren, maar het zal in een ander hotel of een andere B&B zijn, zeker weten.
Noot aan zelf: bij een volgende reis OF meteen een blog schrijven er over, OF nota’s maken, zodat je nog precies weet hoe en waar 🙂
Enjoy the trip and dream on… Better days will come.
Keep it safe,
LOLA
Net voor de tweede lockdown waren we ook in Tienen. Heerlijke koffie gedronken met taart van De Zoete Ridder.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie foto’s… en volgende keer zeker naar een andere slaapgelegenheid zoeken. Jammer, het geeft toch weer een domper op een mooie tocht.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, het was een beetje een tegenvaller, vooral omdat het best wel prijzig was. Maar echt slecht slecht was het niet hoor, had alleen wat minder duur moeten zijn voor wat het was…
LikeGeliked door 1 persoon
Maar gastvrij mogen ze toch zeker zijn voor die prijs…
LikeGeliked door 1 persoon
Zeker wel!!
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie fietstocht en wel mooie foto’s!
LikeGeliked door 1 persoon
Nooit eerder was ik in Tongeren. Lijkt me nochtans een boeiende stad, met een grote historische waarde bovendien. Dankzij jouw logje prijkt deze bestemming voortaan in mijn agenda.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja het is echt mooi daar!! Ik wil er na corona ook nog eens naar toe om wat leuke eet en drink adresjes te bekijken. Nu was alles wat in mineur door dat lelijke corona ongedierte
LikeLike
Aan één mensenleven heb ik niet genoeg om alle schoons te ontdekken. Maar Tongeren hou ik zeker in het achterhoofd voor je weet maar nooit!
LikeGeliked door 1 persoon
Echt zeer de moeite waard!!
LikeLike
Dat hebben weer mee mogen bleven
Aum Shanthi
LikeGeliked door 1 persoon
Yep😊
LikeGeliked door 1 persoon
🙏
Aum Shanthi
LikeLike
Al die mooie plekjes, zeg. Ik krijg er ook zin in…
LikeGeliked door 1 persoon
En niet te ver… ideaal
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie foto’s en wat een goede actie!
In België heb ik ook heel wat fietskilometers liggen. Het is bij jullie prettig zwerven…
“You see him.” “Now you don’t.” Hahaha.
LikeGeliked door 1 persoon
🤣🤣🤣
LikeLike
Tongeren vonden wij ook de moeite waard, we hebben wel geleerd dat je beter een leuke b&b buiten de stad kan zoeken. Wij hadden dezelfde ervaring, ook in de eetgelegenheden.
LikeGeliked door 1 persoon
Leuk het vervolg van jullie trip. Tips om nog eens naar toe te gaan deze drie steden.
LikeLike
Ziet eruit als een leuke stad, dat maakt de tegenvaller van hotel weer ’n beetje goed.
Fietsen is geweldig, je ziet meer dan wanneer je loopt.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, dat wel. In de zomer fiets ik liever, in de herfst en de winter stap ik liever 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Grappig om te lezen, een vriendin van mij woont in Tongeren 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Het oogt er prachtig. Maar als Nederlander van de noordwestelijke soort ken ik de omgeving totaal niet. Nu een beeld gekregen….
LikeGeliked door 1 persoon
Heel mooi idd, maar jullie hebben ook zoveel moois!!
LikeLike
In jouw spoor volgen is steeds een verrassing!
LikeGeliked door 1 persoon